implantİmplant diş tedavisinde, dişin çekilmesinden hemen sonra implant dişin yerleştirilmesi ve dişin çekilmesinden sonra geçen iki ay içinde kemiğin istenilen güce gelmesi suretiyle implant dişin yerleştirilmesi olmak üzere iki yöntem mevcuttur. Birinci yöntemin bir diğer adı “Yükleme”dir. Eğer implant merkezine gelen hasta uzun bir süre önce dişini kaybetmişse çene kemiği için herhangi bir bekleme süresi gerekli değildir.

İmplant diş operasyonun en başında hastanın ağzında gerekli hijyen sağlanır. Sonrasında implant konusunda uzman diş hekimi, daha önce kararlaştırıldığı gibi, implant dişleri hastanın ağzına yerleştirir. Daha sonra yapılan implantların kemiğe iyice yerleşmesi beklenir. Bekleme süresi, kullanılan implantın kalitesine, markasına göre değişmektedir.

Kaynama iki ila altı ay içinde bahsedilen koşullara göre gerçekleşir. Kemikle tam bir kaynama sağlandıktan sonra, üst kısmı yerleştirmede daha iyi bir görüş elde etmek için diş eti hafifçe kaldırılır. Bundan sonra ise zirkoryum ya da porselenden yapılmış diş uygun bir şekilde yerleştirilir.

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALARIMIZ